Olsztyn na celowniku sieci kebabów Piri-Piri: otwarcie największego lokalu w Polsce

Idąc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kebaba, Olsztyn już wkrótce powita lokal sieci Piri-Piri. Ta popularna marka, znana z serwowania wyśmienitych kebabów, planuje otworzyć swoje drzwi w jednym z zabytkowych budynków w centrum miasta, stając się tym samym największym punktem Piri-Piri na terenie Polski. W ofercie znajdą się kebaby przyrządzane z dwóch rodzajów mięsa.

Potwierdzenie tych informacji przyszło bezpośrednio od przedstawicieli marki Piri-Piri. Nowy lokal ma zagościć w kamienicy położonej na skrzyżowaniu ulic Staszica i Pieniężnego – miejscu, gdzie budynek przez wiele lat pozostawał opuszczony.

– Ruszamy z remontem obiektu o powierzchni 220 metrów kwadratowych. Planujemy otworzyć nasze drzwi już we wrześniu 2023 roku, więc prosimy o cierpliwość. Prace remontowe są już w toku i nie możemy się doczekać spotkania z naszymi klientami – przekazali przedstawiciele Piri-Piri na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Marka Piri-Piri jest znana ze swojego oryginalnego menu, które obejmuje kebaby przyrządzane z dwóch różnych rodzajów mięsa. Pierwszy to kurczak doprawiony specjalną mieszanką przypraw, której recepturę firma zakupiła od Syryjczyka z Lublina, Mustafy. Drugi typ kebaba to wołowo-barani, gdzie płaty wołowe są wcześniej marynowane przez pięć dni.

W sieć plotek wpadła również informacja, że podczas uroczystości otwarcia nowego lokalu w Olsztynie, może pojawić się znany youtuber i twórca na TikToku, MrKryha. Internauta ten od dłuższego czasu współpracuje z marką Piri-Piri i promuje swój własny, sygnowany nazwiskiem, kebab.

Historia marki Piri-Piri rozpoczęła się pod koniec 2014 roku w Lublinie. Firma korzysta do dziś z receptury Mustafy – unikalnej mieszanki przypraw sprowadzanych prosto z Syrii do przygotowania kurczaka kebabowego. Rok 2018 przyniósł kolejną innowację – opracowanie oryginalnej metody przygotowywania kebaba wołowo-baraniego we współpracy z ekspertami z Turcji. Sieć Piri-Piri świadczy swoje usługi przez cały rok, siedem dni w tygodniu.