Sukces olsztyńskiej policji w walce z narkotykami

W Olsztynie, jednostka policyjna specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, dokonała znaczącego przejęcia nielegalnych substancji. Podczas operacji przeprowadzonej przez Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji, funkcjonariusze skonfiskowali blisko 1 kg marihuany i około 50 g mefedronu. Substancje te były ukryte w mieszkaniu na olsztyńskich Jarotach.

Informacje zdobyte podczas śledztwa prowadzonego przez policję sugerowały, że 27-letni mieszkaniec Olsztyna mógł przechowywać w swoim domu duże ilości narkotyków. W działaniach uczestniczyły także siły z Wydziału Zabezpieczenia Miasta, co dodatkowo podniosło skuteczność całej operacji.

Szereg działań prowadzących do zatrzymania podejrzanego miało miejsce 16 sierpnia 2023 roku. Gdy mężczyzna został zauważony na jednej z ulic miasta, funkcjonariusze natychmiast wkroczyli do jego mieszkania na Jarotach. Przeszukanie terenu potwierdziło ich podejrzenia – w kuchni ukryta była torba sportowa zawierająca worek z suszem roślinnym. Dodatkowo, w różnych częściach mieszkania odkryto woreczki z substancjami o barwie białej i beżowej.

Pierwsze testy potwierdziły, że agenci przejęli niemal 1 kg marihuany i około 50 g mefedronu. Zabezpieczone substancje zostały następnie przekazane do dalszej analizy laboratoryjnej. Policja zabezpieczyła również gotówkę oraz telefony komórkowe znajdujące się w mieszkaniu.

Po udanej akcji, 27-latek został aresztowany i osadzony w areszcie. Już dzień później usłyszał formalne zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości nielegalnych substancji, co grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe wynoszące ponad 70 tysięcy złotych.