Polska Liga Żeglarska podejmuje bitwę na jeziorze Ukiel

Nadchodzące dwa weekendy to czas, kiedy na olsztyńskim jeziorze Ukiel odbywać się będą trzecie rundy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Rozgrywki zaplanowane na 19 i 20 sierpnia rozpoczną 18 załóg, które rywalizują w ramach 1 Ligi. Tymczasem zawodnicy z Ekstraklasy dołączą do nich tydzień później. Regaty, noszące nazwę Copernicus Grand Prix – Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, będą miały swoją bazę na plaży miejskiej. To nie tylko sportowe emocje – organizatorzy przewidzieli również szereg atrakcji dla kibiców.

Sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej przeszedł w drugą, decydującą fazę. Członkowie 1 Ligi stawiają wszystko na jedną kartę – walczą o awans do Ekstraklasy lub bronią się przed degradacją do 2 Ligi. W rankingu cztery zespoły – SportVita Gliwice, Albatros Wolin, Ocean Challenge Sailing Club i Kościański Klub Żeglarski – są najbliżej awansu do Ekstraklasy, mając 5-punktową przewagę nad innymi drużynami, takimi jak Yacht Club Sopot, Yacht Club Białołęka czy Garland Gliwice.

Oficjalne treningi odbyły się w piątek, podczas których każda załoga miała cztery godziny na zapoznanie się z akwenem. W sobotę (19 sierpnia) o poranku rozgorzała właściwa rywalizacja.

Zorganizowanie regat nie byłoby możliwe bez aktywności fundacji „Przyszłość dla dzieci”, która współpracowała z organizatorami w przygotowaniu licznych atrakcji dla kibiców i gości odwiedzających CRS Ukiel.