Karambol na drodze krajowej nr 16 – cztery osoby, w tym dwoje dzieci, hospitalizowane

Po zderzeniu pięciu pojazdów na drodze krajowej numer 16, w okolicach Wójtowa, na odcinku między Olsztynem a Barczewem (województwo warmińsko-mazurskie), do placówek szpitalnych przewieziono cztery osoby, w tym dwójkę małych dzieci.

Sytuacja miała miejsce około 15:30, na obwodnicy Olsztyna przy miejscowości Wójtowo. Wydarzył się tam karambol, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe oraz dwa dostawcze, przewożące łącznie trzynastkę pasażerów – rzecznik prasowy straży pożarnej z Warmii i Mazur, starszy kapitan Grzegorz Różański.

W następstwie doznanych kontuzji, czwórka ludzi – w tym dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat – została zabrana do szpitala. Informacje te przekazał Różański. Młodszy aspirant Andrzej Jurkun z Komendy Powiatowej Policji w Olsztynie wyjaśnił reporterowi RMF FM Stanisławowi Pawłowskiemu, że niewłaściwe dostosowanie prędkości do panujących warunków przez 37-letniego kierowcę iveco mógł mieć wpływ na powstanie kolizji. Ten sam kierowca uderzył tyłem swojego pojazdu w poprzedzające auto co doprowadziło do reakcji łańcuchowej z udziałem pozostałych pojazdów.

Policja z Olsztyna poinformowała, że wszyscy uczestnicy tragicznego wydarzenia byli trzeźwi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zapewniła natomiast, że ruch drogowy w miejscu zagrożenia jest możliwy jednym lewym pasem.