Podwójne wypadki na drodze krajowej nr 58

Dwa niebezpieczne zdarzenia miały miejsce na drodze krajowej nr 58, między Olsztynkiem a Szczytnem oraz Szczytnem a Piszem. Użytkownicy tej trasy mogą spodziewać się poważnych opóźnień, jak podają odpowiednie służby drogowe.

Andrzej Jurkun, który reprezentuje Komendę Miejską Policji w Olsztynie, poinformował o pierwszym incydencie, który miał miejsce w miejscowości Swaderki, znajdującej się między Szczytnem a Olsztynkiem. W wyniku kolizji na zakręcie doszło do zderzenia dwóch busów dostawczych. W sumie pojazdami poruszało się sześć osób, z których trzy zostały hospitalizowane. W rezultacie droga jest obecnie nieprzejezdna – według informacji przekazanych przez policję.

Następny wypadek miał miejsce na tej samej trasie DK 58, ale tym razem między Szczytnem a Piszem, dokładniej w Rucianem-Nidzie. Zgodnie z relacją dyżurnego ds. informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie, samochód ciężarowy podczas manewru zahaczył naczepą o samochód osobowy, co skutkowało jego dachowaniem. W dalszej sekwencji zdarzeń, samochód osobowy został uderzony przez karetkę. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia. Droga ta również jest obecnie nieprzejezdna.