Walka z bezdomnością kotów w Olsztynie. Fundacja Per Mondo poszukuje wsparcia

W Olsztynie, mieście na północy Polski, liczba dzikich kotów bez domu przekracza 1500. Organizacja charytatywna Per Mondo angażuje się w zbieranie środków do opieki nad tymi zwierzętami, zwracając szczególną uwagę na nadchodzący czas zimowy.

Magdalena Orłowska, prezes Fundacji Per Mondo, wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącym problemem porzucania kotów. Stwierdziła, że pomimo ośmiu lat doświadczenia w pracy związanej z opieką nad zwierzętami, nigdy wcześniej nie otrzymali tak dużej liczby zgłoszeń jak w bieżącym roku. Sugerowała, że może to być powiązane z trudnościami finansowymi ludzi, którzy decydują się na porzucenie zwierząt zamiast ponosić koszty ich leczenia.

Opisując strategię fundacji w walce z tym problemem, Orłowska wspomniała o innowacyjnym podejściu: „Zdecydowaliśmy się na pozyskiwanie darowizn rzeczowych, które później sprzedajemy na różnego rodzaju targach. Dzięki temu nie tylko pomagamy potrzebującym zwierzętom, ale również przyczyniamy się do ochrony środowiska”.

Fundacja Per Mondo organizuje sprzedaż darowizn na targach, które odbywają się na lotnisku w dzielnicy Olsztyna – Dajtkach. Dochód uzyskany z tych działań jest przeznaczony na wsparcie bezdomnych kotów.