Wkrótce Olsztyn zyska nową restaurację: kultową naleśnikarnię Manekin

Za chwilę na gastronomicznym planie Olsztyna pojawi się nowy punkt – popularna sieć restauracji, tym razem w postaci znanej naleśnikarni Manekin. To miejsce, które słynie z różnorodności smaków oferowanych naleśników, teraz zawita do serca Warmii i Mazur.

Manekin to sieć naleśnikarni o ogólnopolskim zasięgu, której popularność jest ogromna w całym kraju. W Warszawie, szczególnie na Marszałkowskiej, codziennie widoczne są wielkie kolejki oczekujących na wolny stolik, niezależnie od warunków atmosferycznych. Często czas oczekiwania przekracza kilkadziesiąt minut. Pierwotnie, pierwsza naleśnikarnia Manekin otworzyła swoje podwoje w 2000 roku w Toruniu przy ulicy Wysokiej 5. Od tego czasu marka zaczęła się rozwijać i zdobywać kolejne miasta jak Bydgoszcz, Łódź, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Lublin, Opole czy Warszawa. Teraz do tej listy dołączy także Olsztyn – miasto już figuruje na firmowej mapie Manekina w Polsce, choć na razie jako nieaktywny punkt.

Według informacji uzyskanych przez „Wyborczą”, Manekin w Olsztynie planuje otworzyć swoją restaurację w historycznej części miasta, w dawnym budynku Awangardy. Bartłomiej Skrago, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, poinformował portal, że w lutym wydano zgodę na przeprowadzenie prac we wnętrzu budynku, których celem jest dostosowanie go do potrzeb gastronomicznych.