Stomil Olsztyn na skraju historycznej transakcji finansowej

Michał Żukowski, który pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Stomilu Olsztyn, poinformował o zawarciu umowy z inwestorem z zagranicy. Jak przekazał informację do publicznej wiadomości, pakiet mniejszościowy klubu został nabyty przez osobę pochodzącą z regionu Zatoki Perskiej.

Podczas wywiadu udzielonego dla TVP SPORT, które emitowane było w poniedziałek, Żukowski wyznał: „Znajdujemy się w procesie finalizacji umowy, która może okazać się przełomowa nie tylko dla naszego klubu, ale również dla polskiego futbolu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że taka sytuacja nie miała miejsca w II lidze”. Dodatkowo przewidując rozwój wydarzeń, przewodniczący zasugerował możliwość podzielenia się dodatkowymi informacjami przed rozgrywką z KKS Kalisz.

Swoją zapowiedź spełnił poprzez platformę Twitter, gdzie napisał: „Jestem w stanie potwierdzić, że porozumienie z inwestorem z zagranicy doszło do skutku. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy współpracować nad wprowadzeniem formalnych oraz początkowych warunków inwestycji. Jako klub, będziemy oficjalnie informować o realizacji wszystkich warunków oraz zmianach w strukturze właścicielskiej. Transakcja dotyczy znaczącego pakietu mniejszościowego, więc wciąż będziemy musieli współpracować.”

Klub nie podał do publicznej wiadomości narodowości inwestora, który zdecydował się na finansowe wsparcie Stomilu. Puls Biznesu ujawnił jednak, że „klub z Warmii, który w ciągu ostatnich czterech lat zmieniał właściciela kilkukrotnie, znalazł potężnego inwestora z regionu Zatoki Perskiej”.