Nadchodzi nowa odsłona handlu dla Olsztyna: Park Handlowy na ulicy Sielskiej

Olsztyńska scena zakupowa wkrótce zyska nowy wymiar dzięki planowanemu parkowi handlowemu. Położony przy ulicy Sielskiej, obiekt ma stać się ważnym punktem na mapie handlowej miasta. Inwestor zapewnia, że wszystkie prace są realizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

Wyczekiwany park handlowy w Olsztynie znajdować ma się przy Sielskiej, arterii łączącej drogi krajowe nr 16 i 51. Jest to ważna trasa komunikacyjna prowadząca w kierunku Ostródy. Inwestycja zakłada stworzenie obszernego kompleksu handlowego o powierzchni użytkowej wynoszącej około 15 000 m². W ramach powstającego parku handlowego zaplanowano miejsce dla 29 lokali użytkowych o zróżnicowanym metrażu – od 40 do 1950 m². Wśród przyszłych najemców znaleźć mają się renomowane firmy z sektorów spożywczego, RTV i AGD, a także popularne sklepy sieciowe specjalizujące się w zoologii, odzieży i kosmetykach.

W obrębie inwestycji przewidziano również stację benzynową i parking mogący pomieścić aż 425 samochodów klientów. Co więcej, inwestycja przewiduje także nowoczesne ulepszenia infrastruktury drogowej, w tym budowę nowego skrzyżowania o ruchu okrężnym na ulicy Sielskiej. Wszystko to ma za zadanie usprawnić transport wokół nowego parku handlowego.

RWS Investment Group, odpowiedzialna za realizację projektu, zapewnia, że prace na parkiem handlowym przebiegają zgodnie z planem. Firma podaje, że na dwóch pierwszych budynkach prowadzone są prace montażowe prefabrykowanych słupów i dźwigarów żelbetowych, a na pozostałych wykonuje się prace fundamentowe i ziemne. W najbliższych tygodniach planowane jest kontynuowanie prac przy konstrukcji żelbetowej obiektu oraz dalsze prace ziemne na terenach zewnętrznych.

Planowana data otwarcia nowej atrakcji handlowej Olsztyna to II/III kwartał 2024 roku. To świadczy o ambicjach oraz determinacji zespołu pracującego nad projektem, by dostarczyć mieszkańcom Olsztyna miejsce spełniające ich zakupowe potrzeby.