Straż Miejska w Olsztynie pomaga potrzebującym

W Olsztynie strażnicy miejscy okazują swoje silne poczucie odpowiedzialności i troski o słabszych lub potrzebujących. To stało się oczywiste za sprawą niedawnego wydarzenia, kiedy to wzięli pod swoje skrzydła zagubioną starszą kobietę oraz niepełnosprawnego pana.

Wieczorem w czwartek 14 września, oficer dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca Olsztyna. Zgłaszającemu wydawało się, że osoba starsza przechadza się bez celu po alei Obrońców Tobruku, wyglądając na zagubioną. W odpowiedzi na to zgłoszenie, patrol natychmiast udał się na miejsce. Tam okazało się, że 70-letnia kobieta, mimo że podała swoje dane, nie była w stanie przypomnieć sobie swojego adresu zamieszkania. Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania kobiety i odwieźli ją tam. Syn staruszki potwierdził, że jego matka ma problemy z pamięcią.

Kilka dni wcześniej strażacy również udzielili pomocy niepełnosprawnemu seniorowi. Jego wózek elektryczny uległ awarii, uniemożliwiając mu powrót do domu. Wspólnie z wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża, strażnicy przewieźli mężczyznę oraz jego wózek z Lasu Miejskiego do miejsca zamieszkania.

Straż Miejska w Olsztynie przypomina, że jeśli zauważymy starszych ludzi w sytuacjach niezwykłych dla nich, nie można pozostać obojętnym. Najlepszym sposobem na udzielenie pomocy jest powiadomienie straży miejskiej, dzwoniąc pod numer 986.