Zapoczątkowanie współpracy między olsztyńskim portem lotniczym a międzynarodowym konglomeratem

Olsztyn-Mazury Airport, zlokalizowany w Szymanach, niedawno zawarł umowę o partnerstwie i kooperacji z Lulu Group International. Spółka Warmia i Mazury, operator portu lotniczego na Warmii i Mazurach, nawiązał współpracę z międzynarodowym konglomeratem mającym siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), zarządzającym siecią hipermarketów oraz firmami specjalizującymi się w sprzedaży detalicznej.

Relacja pomiędzy Olsztyn-Mazury Airport a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) jest utrzymywana już przez ponad rok, a jej kontynuacja jest możliwa dzięki wsparciu Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji. Sformułowany projekt zakłada stworzenie niepowtarzalnych warunków dla dystrybutorów i eksporterów działających w sektorze spożywczym.

W ramach tej współpracy, produkty znanych polskich firm takich jak Indykpol, Piątnica czy Mlekpol będą transportowane przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Wśród asortymentu wysyłanego w ramach tego partnerstwa znajdują się owoce, produkty mięsne, nabiał oraz szeroki wybór różnorodnych dodatków spożywczych.