Piknik z okazji ćwierćwiecza samorządu Warmii i Mazur przyciągnął tłumy na olsztyńską starówkę

Podczas niedzielnego świętowania 25-lecia samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, mieszkańcy Olsztyna mieli okazję poznać działania wojewódzkich jednostek organizacyjnych, skorzystać z darmowych badań profilaktycznych oraz cieszyć się smakiem regionalnej kuchni. Tego dnia (24 września) Stare Miasto w Olsztynie stało się miejscem pełnym życia, a to za sprawą pikniku, który zgromadził niezliczone tłumy.

Wśród atrakcji dnia znalazły się również różnorodne quizy i konkursy, które urozmaiciły czas spędzony na pikniku. Ponadto, uczestnicy mogli doświadczyć niesamowitych artystycznych wydarzeń podczas koncertów. Szczególnie zapadające w pamięć były występy zespołu Enej i Golec uOrkiestra. Wszystko to dopełniło pokaz laserów, który był zwieńczeniem całego wydarzenia.

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, podsumował na swoim profilu na Facebooku sukces tego wydarzenia. Podkreślił, że to było wspaniałe święto samorządności, które zjednoczyło tysiące mieszkańców Warmii i Mazur. Wyraził radość z faktu, że tak wielu ludzi skorzystało z możliwości spotkania się na blisko i doświadczenia mocy samorządności. Marszałek podkreślił jak ważne jest wspólne działanie, podziękował za udział i wyraził nadzieję na dalszą współpracę.