Atak nożownika w Olsztynie: dwóch nastolatków hospitalizowanych

Na tle konfrontacji między grupą młodzieży, dochodzi do dramatycznego wydarzenia w Olsztynie. Dwaj nastolatkowie, w wieku 15 i 17 lat, zostali zranieni nożem przez 18-latka na zapleczu galerii handlowej przy alei Sikorskiego. Po incydencie obaj trafili do szpitala, a sprawca został aresztowany przez lokalne służby policyjne.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowy wieczór, gdzie początkowa sprzeczka eskaluje do agresji fizycznej. W pewnym momencie 18-letni agresor wysuwa nóż, raniąc dwóch młodszych chłopców. Mimo szoku i strachu, udało się wezwać pomoc nie tylko od funkcjonariuszy policji, ale również żołnierza będącego poza służbą, którzy udzielili pierwszej pomocy.

Stan zdrowia 15-latka okazał się bardzo poważny – rany zadane przez nożownika wymagały natychmiastowej interwencji lekarskiej. W olsztyńskim szpitalu dziecięcym chłopiec przeszedł trzygodzinną operację ratunkową po zadanych ciosach w wątrobę i rękę. Według najnowszych informacji, nie jest już w stanie zagrożenia życia. 17-latek, pomimo ran na dłoni, jest w lepszym stanie.

18-letni sprawca, wykazujący się dużą agresją i rozdrażnieniem, próbował również zaatakować funkcjonariuszy. Dodatkowo, jego krew została pobrana celem przeprowadzenia testów na obecność substancji odurzających. Zdarzeniem zajmuje się obecnie prokuratura w Olsztynie.