Apel olsztyńskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: potrzebna krew

Z olsztyńskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dobiega pilny apel o oddanie krwi. Ta cenna substancja stanowi nieodłączny element wielu procedur medycznych, a jej zasoby w ośrodku znacznie się zredukowały, co podkreśla opublikowany przez placówkę komunikat na platformach społecznościowych.

Wszystkie szpitale na terenie województwa warmińsko-mazurskiego borykają się z ogromnym zapotrzebowaniem na krew, co doprowadziło do drastycznego spadku jej zapasów w magazynach jednostki.

W apelu skierowanym do potencjalnych dawców krwi, Centrum szczególnie zwraca uwagę na osoby z grupą krwi 0 RhD(-) oraz 0 RhD(+). Te dwie grupy są obecnie najbardziej poszukiwane. Jednak nie tylko one – również jednostki posiadające grupę krwi A RhD(+) są mile widziane do oddania krwi ze względu na znaczne zmniejszenie ilości tej grupy we wszechobecnych rezerwach.

„Podkreślamy jak ważny jest ten gest dla wielu potrzebujących. Wierzymy w wielkie serce społeczności i jej gotowość do pomocy. Wiemy, że możemy na Was liczyć!” – kończy się komunikat olsztyńskiego RCKiK.