Olsztyn otrzymuje 90 mln zł na rozwój obszarów przemysłowych

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, poinformował, że Olsztyn otrzyma dofinansowanie w wysokości 90 mln zł. Fundusze te zostaną przeznaczone na zagospodarowanie lokalnych terenów przemysłowych. Minister zaznaczył, że środki te umożliwią wyposażenie tych gruntów w niezbędną infrastrukturę, poprzez budowę sieci dróg oraz modernizację systemu kanalizacji.

Wypowiedź ministra Waldemara Budy miała miejsce w Olsztynie. Zwrócił on uwagę na fakt, że jest to największa suma wsparcia rządowego przyznana miastu w ostatnich latach. Podkreślił znaczenie gospodarczego rozwoju i przedsiębiorczości dla każdego regionu, z czym wiąże się decyzja o przyznaniu tak dużej dotacji.

Buda podkreślił, że finanse pozwolą na przekształcenie obszarów przemysłowych i uczynią je atrakcyjnymi dla potencjalnych inwestorów. Wskazał także, że inwestycja 90 mln zł sprawi, że tereny te staną się jednym z najlepszych miejsc do inwestowania.

Zdaniem ministra Budy, otrzymane środki umożliwią nie tylko budowę i modernizację infrastruktury, ale także skuteczne promowanie terenu wśród inwestorów z kraju i zagranicy. Wyraził on satysfakcję z możliwości prezentowania tych obszarów przedsiębiorcom z całego świata.

Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, podkreślił znaczenie tej inwestycji dla rozwoju Olsztyna. Według niego, przyciągnięcie inwestorów do miasta stworzy nowe, dobrze płatne miejsca pracy, co pozwoli młodym mieszkańcom myśleć o swojej przyszłości w Olsztynie.