Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa przed meczem piłkarskim między Stomilem a Olimpią

W nadchodzącą niedzielę, 8 października, na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego w Olsztynie odbędzie się gorący mecz piłkarski. W ramach 12 kolejki II Ligi, miejscowy zespół Stomil podejmie swojego rywala, Olimpię Elbląg. Ten spotkanie to derby Warmii i Mazur, które niewątpliwie przyciągną tłumy, a wzajemna „sympatia” kibiców obu drużyn dodaje temu starciu dodatkowego smaczku. W związku z tym, funkcjonariusze policji apelują do wszystkich uczestników o odpowiednie zachowanie.

Policja pełni istotną rolę podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń sportowych, chroniąc bezpieczeństwo kibiców. Ich obowiązki obejmują nie tylko czuwanie nad porządkiem na stadionie, ale także zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu kibiców z meczu, poprzez zabezpieczanie tras i kierowanie ruchem drogowym. Mają również na celu zagwarantowanie, aby każdy fan mógł swobodnie dostać się na stadion i bez problemów wrócić do domu. Dla zapewnienia powszechnego bezpieczeństwa, warto przypomnieć o zasadach, które obowiązują podczas imprez masowych.

Zgodnie z prawem, jest zabronione wnoszenie lub posiadanie na terenie stadionu broni, materiałów wybuchowych, pirotechniki, niebezpiecznych przedmiotów czy palnych substancji. Przestępstwo takie jest karane pozbawieniem wolności na okres do 5 lat.

Osoby utrudniające identyfikację poprzez używanie specjalnych elementów odzieży czy przedmiotów, ignorujące poleceń policji lub służby porządkowej, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości minimum 2 tysięcy złotych lub ograniczeniem wolności. Sprawcy naruszeń ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych mogą otrzymać zakazy wstępu na stadion na okres do 6 lat.

Aby każdy mecz był świętem sportu, a nie punktem konfliktów i naruszeń prawa, apelujemy o wspólne dbanie o bezpieczeństwo. Wszyscy mamy na to wpływ.