Nowa bursa dla młodych sportowców w Olsztynie: miejsce wsparcia i rozwoju

Miasto Olsztyn, słynące ze swojego wszechstronnego wsparcia dla sportu, zaszczyciło młodych atletów nowo wybudowaną bursą. Ta nowoczesna placówka zapewnia miejsce zakwaterowania dla młodych sportowców przez cały tydzień, co umożliwia im nieprzerwane treningi i udział w zawodach, nawet w weekendy.

Ta inwestycja była odpowiedzią na pilne potrzeby młodych sportowców. Wcześniej, ci uczniowie, którzy dojeżdżali do Olsztyna z zewnątrz, aby uczęszczać do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, musieli radzić sobie z problemem znalezienia zakwaterowania w bursach rozsianych po całym mieście.

Za kwotę około 770 tysięcy złotych, miasto przekształciło budynek przy ulicy Korczaka 6 – dawniej siedziba Domu Dziecka – w przystosowany do wymogów przeciwpożarowych internat dla młodych sportowców. Wyposażono również kuchnię i dostosowano ją do potrzeb mieszkańców. Na każdym piętrze budynku znajdują się obszerne pokoje, świetlice, aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem i stołówka, a także miejsce przeznaczone do tzw. cichej nauki. Dodatkowo, na terenie obiektu jest dostępna mała sala gimnastyczna, boisko do gier sportowych i parkur. Obecnie z udogodnień internatu korzysta już 64 wychowanków.