Otwarcie nowego kompleksu sportowego w Olsztynie

Miasto Olsztyn, szczycące się wieloma wychowankami o nieprzeciętnych zdolnościach sportowych, stale inwestuje w rozbudowę infrastruktury sportowej, aby umożliwić ich dalszy rozwój. Dowodem na to jest niedawno otwarty przy al. Tuwima kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią.

Nowo wybudowane obiekty umożliwiają teraz młodym piłkarzom z prywatnej szkółki NAKI Olsztyn treningi na profesjonalnym boisku. Uroczystość oficjalnego otwarcia tej nowej przestrzeni odbyła się w niedzielę, 8 października.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, podkreślił znaczenie tak aktywnych środowisk sportowych jak NAKI dla miasta. Wyraził nadzieję, że dla wielu dzieci będzie to miejsce, gdzie będą mogły realizować swoje marzenia sportowe i podążać śladem najlepszych sportowców miasta. W swoim przemówieniu skierował do uczestników otwarcia słowa gratulacji i zachęty do dalszego zaangażowania w sport.

Na ręce trenera klubu NAKI, prezydent przekazał również kilka piłek, które będą wykorzystywane przez młodych piłkarzy. Ten gest, to dar z budżetu miasta dla klubu i jego ambitnej młodzieży.

Prezes i jednocześnie trener klubu NAKI Olsztyn przyznał z satysfakcją, że nowo wybudowane boisko reprezentuje najwyższy standard. Cały projekt kosztował prawie 4 miliony złotych, z czego 1,8 miliona stanowiła dotacja z programu „Sportowa Polska”.