Stypendium Prezydenta Olsztyna: szansa dla młodych twórców!

Szukasz sposobu na rozwijanie swojej pasji artystycznej? Prezydent Olsztyna oferuje stypendia dla młodych ludzi zaangażowanych w twórczość artystyczną, promocję kultury oraz dbanie o dziedzictwo zabytkowe. Tylko do końca listopada br. zbierane są wnioski.

Jesli jesteś mieszkańcem Olsztyna, tam studiujesz lub pracujesz i twoim zainteresowaniem jest sztuka, kultura czy ochrona zabytków, to ta propozycja jest właśnie dla ciebie. Wymóg wiekowy to maksymalnie 35 lat. Spełniając te kryteria, masz możliwość starania się o tzw. „stypendium artystyczne” Prezydenta Olsztyna. Proces aplikacyjny polega na złożeniu wniosku oraz kopii dyplomu ze szkoły lub uczelni – dla osób uczących się wymagana jest opinia od pedagoga lub opiekuna roku – a wszystko to można przekazać bezpośrednio do ratusza.

Regulamin stypendium oraz formularz wniosku, które stanowią element uchwały Rady Miasta Olsztyna, są dostępne online. Wypełniony wniosek można przekazać osobiście do kancelarii ogólnej ratusza do 30 listopada (decyduje datownik pocztowy), a także możesz to zrobić elektronicznie na adres: [email protected]. Pamiętaj, wniosek można wysłać jedynie w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki od 8:00 do 16:00 lub od wtorku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Wnioski są analizowane i oceniane przez Komisję Kultury Rady Miasta Olsztyna, a ostateczną decyzję o przyznaniu stypendium oraz określeniu okresu stypendialnego podejmuje Prezydent Olsztyna formą zarządzenia.