Solidarność Olsztyna z Izraelem manifestowana poprzez podświetlenie ratusza

Symbol miasta Olsztyna, jego ratusz, postanowił dołączyć do słynnego Empire State Building, ikonicznej Bramy Brandenburskiej oraz warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Każda z tych budowli zdecydowała się na podświetlenie w akcie solidarności z Izraelem, który niedawno stał się celem ataku ze strony organizacji terrorystycznej Hamas.

Decyzja o podświetleniu ratusza jest bezpośrednio powiązana z brutalnym atakiem, jaki przeprowadził Hamas na terytorium Izraela. Prezydent miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził stanowcze potępienie tej agresji wobec ludności cywilnej. Wielokrotnie podkreślał również swoje życzenia pokoju i poczucia bezpieczeństwa dla mieszkańców Izraela. Postanowił on odpowiedzieć na prośbę dr Yacov Livne, Ambasadora Izraela, okazując solidarność poprzez symboliczne podświetlenie olsztyńskiego ratusza.

Podświetlenie ratusza w Olsztynie ma nawiązywać do barw flagi Izraela – biało-niebieskich. Zostanie ono włączone na noc z czwartku na piątek, tuż po zachodzie słońca, przed godziną 18:00. Właściwe oświetlenie ratusza zostanie wyłączone o godzinie 7:00 w piątek.

Ratusz w Olsztynie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli tego miasta. Siedziba urzędu miasta jest często podświetlana podczas różnego rodzaju ceremonii i uroczystości.