W geście solidarności z Izraelem Olsztyński ratusz będzie podświetlony na biało-niebiesko

Znany na Warmii i Mazurach budynek ratusza w Olsztynie przyłącza się do Empire State Building, Bramy Brandenburskiej czy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wyrażając poprzez iluminację solidarność z Izraelem, który padł ofiarą ataku ze strony Hamasu.

Ta symboliczna akcja jest reakcją na brutalne napaści terrorystycznej organizacji Hamas na Izrael. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził swoje stanowcze potępienie dla tego okrutnego czynu przemocy skierowanego przeciwko ludności cywilnej. Pragnąc zapewnić mieszkańcom Izraela wsparcie i przekazać im wiadomość o dążeniu do pokoju oraz bezpieczeństwa, postanowił odpowiedzieć na apel Ambasadora Izraela, dr Yacov Livne, podświetlając symbol miasta – ratusz.

Ratusz w Olsztynie przyjmie biało-niebieskie barwy w nocy z czwartku na piątek. Iluminacja zostanie uruchomiona po zachodzie słońca, przed godziną 18:00, a zgaśnie o godzinie 7:00 następnego dnia.

Ratusz w Olsztynie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście i często jest podświetlany na różne okazje. Tym razem, jego iluminacja będzie miała szczególne znaczenie, pokazując solidarność z narodem izraelskim.