"Kapsuła czasu": Olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza gromadzi materiały na zbliżające się wydarzenie

Scena olsztyńska, znana jako Teatr im. Stefana Jaracza, planuje otworzyć ekspozycję zatytułowaną „Kapsuła czasu”. W związku z nadchodzącym wydarzeniem, zwraca się do publiczności z prośbą o udostępnienie starych fotografii zarówno zewnętrza budynku teatru, jak i jego wnętrza.

Organizatorzy planowanej ekspozycji są otwarci na odbiór zdjęć aż do ostatniego dnia października. Są szczególnie zainteresowani nie tylko obrazami samego gmachu, ale także osobami, które na nich występują, w różnych sytuacjach i kontekstach – tłumaczy pedagog teatru i koordynatorka wystawy, Barbara Święcicka. Zaznacza, że oczekiwane są również fotografie sprzed II wojny światowej, gdy Olsztyn był częścią Prus Wschodnich pod nazwą Allenstein.

Wystawa „Kapsuła Czasu” zostanie uruchomiona 2 grudnia w części podziemnej teatru, która nie jest normalnie dostępna dla widzów. Organizatorzy ekspozycji mówią, że podziemia teatru kryją wiele nieodkrytych zagadek i atrakcji, w tym starą zapadnię z okresu przed II wojną światową.

Na wystawie zostaną zaprezentowane różne obiekty i urządzenia, które już stanowią część zbiorów teatru. Znajdą tam miejsce antyczne mechanizmy teatralne, modele scenografii, kostiumy, zdjęcia, rekwizyty i artefakty znalezione podczas ogólnego remontu budynku – informują organizatorzy.

Ekspozycja „Kapsuła czasu” jest realizowana jako część projektu Przestrzeni Sztuki. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.