Olsztyński team rugby pokonuje łódzką drużynę i zrywa ze złą passą

Triumf olsztyńskiego zespołu Koma Rugby Team, który przerwał serię trzech przegranych meczów, miał miejsce w ostatnią sobotę. Zmagając się na swoim rodzimym boisku, zawodnicy pokonali Budowlanych Commercecon II Łódź stosunkiem punktów 30:20.

Ostatnie zwycięstwo olsztyńskiego zespołu miało miejsce podczas inauguracyjnego meczu sezonu II ligi rugby, kiedy to triumfowali nad Miedziowymi Lubin na swoim terenie. W kolejnych trzech rozgrywkach, które były prowadzone pod okiem trenerów Leszka Borsa i Marcina Fijałkowskiego, zawodnicy z Olsztyna opuszczali boisko jako przegrani – dwukrotnie po spotkaniach wyjazdowych oraz raz po meczu na własnym terenie.

Z dużą motywacją do zdobycia pełnej puli punktów zawodnicy Koma Rugby Team Olsztyn stawili czoło sobotnim rywalom. Dzięki ich wysiłkom udało im się odnieść zwycięstwo, a kluczową rolę odegrał Karol Stryjec zdobywając aż 17 z 30 punktów. Ich przeciwnicy z Łodzi, zdobywając 20 punktów, doznali swojej pierwszej porażki w tym sezonie.

Marcin Fijałkowski, jeden z trenerów Koma Rugby Team Olsztyn, podsumował mecz, mówiąc, że pierwszą połowę spotkania wygrali przeciwnicy stosunkiem punktów 20:13. Wykorzystywali oni luki w obronie olsztyńskiego zespołu. W drugiej części meczu, zawodnicy z Olsztyna dominowali na boisku twardej gry. Najbardziej efektowne punkty zostały zdobyte przez Jarka Franusa i Przemka Kryszka jeszcze w pierwszej połowie. Mecz obfitował w kontuzje oraz choroby zawodników obu drużyn. Mimo to obie strony walczyły z determinacją o każdy centymetr boiska aż do ostatniej minuty gry.

Przed końcem roku zespół Koma Rugby Team Olsztyn przystąpi do dwóch kolejnych spotkań. Najbliższy weekend to wyjazd do Lubina, natomiast 4 listopada na olsztyńskim boisku zmierzą się z drużyną Rugby Ruda Śląska.