Komplikacje na drogach Olsztyna – Kierowca nie zastosował się do trudnych warunków atmosferycznych

Od rana, funkcjonariusze policji upominają się o ostrożność na drogach w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Właśnie dlatego 50-letni kierowca, którego chwila nieuwagi przyniesie mu dodatkowe wydatki na wizytę u mechanika, stanowi dla nas cenne przypomnienie.

Intermitujące opady deszczu nawiedzają Olsztyn od kilku dni. Szczególnie na osiedlowych uliczkach Zatorza znajduje się mnóstwo mokrych liści. Ta niebezpieczna kombinacja stwarza idealne warunki do nieszczęśliwych zdarzeń, czego doświadczył jeden z kierowców poruszających się po drogach Olsztyna.

Funkcjonariusze sprawdzający miejsce zdarzenia ustalili, że na al. Sybiraków w Olsztynie doszło do kolizji. 50-latek nie dostosował swojej jazdy do panujących warunków i najechał na tył poprawnie poruszającego się pojazdu. Na szczęście, pomimo kolizji, nikt nie doznał obrażeń – informuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Ostatnie wydarzenia skłoniły policję do ponownego apelu: warunki na drogach są wymagające i już najmniejsze zaniedbania mogą przyczynić się do groźnych dla życia wypadków.