Skuteczna akcja olsztyńskiej policji: zlikwidowano nielegalny obieg tytoniu

Działania koordynowane przez policjantów z olsztyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, w kooperacji z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz specjalistami z Służby Celno-Skarbowej, doprowadziły do aresztowania dwóch mężczyzn podejrzanych o handel nielegalnym tytoniem. W wyniku przeprowadzonych przeszukań udało się przejąć niemal 75 kg krajanki tytoniowej oraz około 2200 paczek papierosów bez naklejek akcyzy. Mężczyźni w wieku 49 i 52 lat już usłyszeli zarzuty i teraz będą musieli stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości.

Podczas operacji przeprowadzonej w poprzedni czwartek (16.11.2023), olsztyńscy policjanci skupieni na zwalczaniu przestępczości gospodarczej, wspomagani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ujęli dwóch mężczyzn podejrzewanych o transport i przechowywanie nielegalnych produktów tytoniowych. Zauważono ich w zaparkowanych samochodach na jednym z prywatnych obszarów w powiecie olsztyńskim. Postanowili więc sprawdzić, czy mężczyźni nie są zaangażowani w przemyt nielegalnych towarów. W wyniku kontroli w obu pojazdach znaleziono tytoń bez akcyzy, a podczas przeszukań ich domów – kolejne partie produktów. W działaniach uczestniczył również funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem tropiącym.

W rezultacie tej operacji, zabezpieczono blisko 2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 75 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymani, w wieku 49 i 52 lat, usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego. Teraz grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności, a nawet obie te kary jednocześnie. Muszą się także liczyć z konfiskatą nielegalnie posiadanych towarów.