Wyjątkowe Święto Teatru Miłośniczego w Olsztynie – Festiwal Teatralne Mikołajki

W olsztyńskim Teatrze Jaracza po tygodniach nieustannych przygotowań nadszedł czas na festiwal, który jest prawdziwym świętem miłośników teatru. Jest nim Festiwal Teatralne Mikołajki, podczas którego będą prezentowane efekty ciężkiej pracy grup teatralnych. Grupy te brały udział w Mistrzowskich Warsztatach Plus, które były realizowane jako część Projektu Przestrzenie Sztuki.

Na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Teatr Prawie dorosły z Bartąga, g/G Grupę Głuchych ze Stowarzyszenia Głuchych w Olsztynie, czy Teatr Pierwsze Kroki z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Zaplanowana agenda na 5 grudnia (wtorek) przedstawia się następująco:
o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej wystąpi Teatr Prawie dorosły z Bartąga prezentując „Widelec po kociej rybie”,
a o 19:00 na Scenie Margines wystąpi g/G Grupa Głuchych ze spektaklem „VV czyli olsztyńskie ciało-obrazowanie albo jak wygląda kształt świata”.
Zwieńczeniem dnia będą otwarte warsztaty teatralne „Moc głosu” z Alicją Ruczko o godzinie 20:00.

Następnie, 6 grudnia (środa) na Scenie Kameralnej o godzinie 17:00 zaprezentuje się Teatr Kloszart ze spektaklem “Zapamiętani”, a o godzinie 19:00 na Scenie Margines przewidziano występ Teatru Ruchu Lustro, który zaprezentuje choreograficzny spektakl „Poniedziałek”.

Na koniec, 7 grudnia (czwartek), na Scenie Kameralnej o godzinie 17:00 Teatr Pierwsze kroki z Pałacu Młodzieży w Olsztynie zaprezentuje spektakl „Co powie chór?”, natomiast o godzinie 19:00 na Scenie Margines zobaczymy występ Teatru na Przekór z Biskupca i ich spektakl „Baśń o najpiękniejszej”.

Więcej informacji na temat festivalu można znaleźć na stronie internetowej w zakładce Przestrzenie Sztuki oraz na profilu Przestrzenie Sztuki Olsztyn na Facebooku. Warto dodać, że wydarzenie to jest realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki i finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Projekt współfinansowany jest również ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.