Propozycje nowych stawek za usunięcie i przechowywanie pojazdów w Olsztynie – radni planują podwyżki

W mieście Olsztyn zapowiadają się zmiany w opłatach dotyczących usuwania i przechowywania samochodów. Stawki za te usługi prawdopodobnie zostaną podniesione, a obecnie już wiadomo, jakie propozycje są brane pod uwagę przez lokalne władze.

Gdy dowiemy się, że nasz samochód został odholowany, powinniśmy być przygotowani na wyższe koszty. Usuwanie pojazdów z dróg jest konieczne w sytuacji, gdy kierowca parkuje swoje auto w niedozwolonym miejscu. Przykładem może być pas drogowy, gdzie obowiązuje zakaz parkowania lub kiedy kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu.

Kamil Sułkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie wyjaśnia okoliczności, w których decyzja o odholowaniu zostaje podjęta. – Kiedy zaparkowany samochód stanowi przeszkodę dla pieszych, lub jest pozostawiony w obszarze objętym znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania) z dodatkowym oznaczeniem groźby odholowania, to właśnie wtedy podejmujemy decyzję o usunięciu takiego pojazdu – mówi.

Niestety, odholowanie samochodu to nie jedyny koszt, jaki musi ponieść właściciel. Do tego dochodzi jeszcze opłata za przechowywanie pojazdu.