Otwarcie hali Urania: Bilety rozeszły się w mgnieniu oka

Po długim, dwuletnim okresie oczekiwania, lokalna społeczność Olsztyna z niecierpliwością wyczekuje na „Galaktyczny Benefis Uranii” – oficjalną ceremonię otwarcia hali Urania. Narasta jednak rozczarowanie wśród mieszkańców, którzy nie zdążyli upolować bezpłatnych biletów wejściowych na to wydarzenie.

Bezpłatna gala otwarcia hali Urania jest pierwszym znanym wydarzeniem na tym nowym miejscu. Wśród artystów biorących udział w grudniowej imprezie znajdują się renomowane osoby ze świata muzyki, takie jak Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański i zespół Czerwony Tulipan.

Dla miłośników sportu przewidziano prezentację zawodników Indykpolu AZS Olsztyn oraz pokazy umiejętności uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna, specjalizujących się w gimnastyce sportowej i taekwondo olimpijskim.

Sekcja taneczna, pod kierunkiem znanej olsztynianki Iwony Pavlović, zaprezentuje występy takich zespołów jak Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja „Jantar” z Elbląga oraz profesjonalnych tancerzy z programu „Taniec z gwiazdami”.

Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną również filmy dokumentujące 45-letnią historię Hali Urania.

Mimo że impreza jest bezpłatna, wymagane są bilety wejściowe. Aby wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu, trzeba było zarejestrować się online w odpowiednim czasie. Limit wynosił dwa bilety na jedną osobę.

Niestety, wielu mieszkańców Olsztyna nie będzie mogło cieszyć się otwarciem nowej hali. Rezerwacja biletów rozpoczęła się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00, a już kilka sekund po otwarciu rezerwacji wszystkie bilety zostały rozebrane.

Sposób dystrybucji biletów spotkał się z krytyką ze strony mieszkańców. Radny Paweł Klonowski był jednym z tych, którzy wyrazili swoje niezadowolenie. Zasugerował on różne alternatywne metody dystrybucji biletów, które uwzględniają m.in. uczestnictwo w wolontariacie miejskim czy gremiach konsultacyjnych, aktywności w radach osiedli i organizacjach społecznych, uczestnictwo w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, a nawet konkursie fotograficznym.