Młody mieszkaniec Ostrołęki zatrzymany za kradzież skarbonki z pieniędzmi na leczenie dwuletniego chłopca

21-letni obywatel miasta Ostrołęki, leżącego na Mazowszu, został aresztowany po incydencie, w którym doszło do kradzieży skarbonki na cele charytatywne. Skarbonka była umieszczona w jednym z lokalnych centrów handlowych i zbierała fundusze na leczenie małego, dwuletniego chłopczyka. Informację o zatrzymaniu sprawcy przekazał PAP rzecznik ostrołęckiej komendy policji, Komisarz Tomasz Żerański.

Zgodnie z materiałem zarejestrowanym przez system monitoringu, 21-latek podszedł do stołu, na którym znajdowała się szklana skarbonka z donacjami na pomoc w leczeniu ciężko chorego dziecka. W wyniku działań zarejestrowanych przez kamery, mężczyzna szybko wyniósł skarbonkę z budynku galerii handlowej.

Jak relacjonuje Komisarz Żerański: „Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży puszki z datkami, policjanci z Ostrołęki natychmiast przystąpili do procesu identyfikacji sprawcy. Przesłuchano świadków zaistniałego incydentu oraz dokładnie przeanalizowano nagrania z monitoringu.” Po kilku godzinach intensywnych działań, funkcjonariusze zidentyfikowali potencjalnego winowajcę. Sprawca, 21-letni mieszkaniec Ostrołęki, którego notowano wcześniej między innymi za kradzieże, został aresztowany i umieszczony w areszcie policyjnym.

Podejrzany został postawiony w obliczu zarzutu odważnej kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Poinformował policję, że skarbonkę rozbił nieopodal miejsca kradzieży, kilkaset metrów od galerii handlowej, a następnie zabrał z niej zebrane środki.

Według polskiego prawa karnego, przestępstwo popełnione przez 21-letniego mężczyznę może skutkować karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.