Straż Miejska w Olsztynie interweniuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

W mieście Olsztyn, strażnicy miejscy nie szczędzą wysiłków, aby pomóc obywatelom w potrzebie. Bez względu na to, czy chodzi o drobne nieprawidłowości, czy poważniejsze zagrożenia dla zdrowia i życia. W ostatnim czasie dwukrotnie nadeszła taka potrzeba – w obu przypadkach straż miejska udzieliła pomocy kobietom zmagającym się z sytuacjami zagrażającymi ich zdrowiu.

Wydarzenie pierwsze miało miejsce we wtorek, 12 grudnia. Dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej sytuacji na al. Piłsudskiego. Pomimo tego, że teren był odpowiednio ogrodzony, odpryski szkła z miejsca prowadzenia prac budowlanych spadały na chodnik i zagrażały przechodzącej tam pieszej. W efekcie interwencji, kierownik prowadzonych prac został ukarany mandatem. Dodatkowo zobowiązał się do poprawienia zabezpieczeń na placu budowy.

Drugie zdarzenie miało miejsce następnego dnia, 13 grudnia. Około godziny 10:00, patrolujący aleję Piłsudskiego strażnicy dostrzegli starszą kobietę, która upadła na przejściu dla pieszych. Upadek był tak poważny, że pani nie była w stanie samodzielnie podnieść się i kontynuować drogi. Strażnicy bez wahania ruszyli jej na pomoc, przenosząc kobietę w bezpieczne miejsce. Następnie wezwali karetkę pogotowia, którą przekazali opiekę nad poszkodowaną.