Działania śledcze policjantów z Olsztyna doprowadziły do oskarżenia 35-letniej krakowianki o oszustwa

Przez skuteczne śledztwo przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie z Krakowa trafił do sądu w Olsztynie. Podejrzenie pada na nią, że za pomocą sieci internetowej dopuszczała się oszustw. Straty wynikłe z jej działań wynoszą łącznie ponad 9 tysięcy złotych. Kobieta stawi się przed sądem jako recydywistka, co może wiązać się z wyrokiem do 12 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo gospodarcze mieszkańców, olsztyńscy policjanci podjęli śledztwo mające na celu rozwikłanie sprawy internetowych oszustw. Śledztwo rozpoczęło się w lutym 2023 roku, kiedy to na stronie ogłoszeniowej zaczęły pojawiać się podejrzane oferty sprzedaży różnych towarów, w tym markowych robotów kuchennych i telefonów komórkowych. Okazało się, że sprzedawca nie wywiązujący się z umowy kupna-sprzedaży to 35-letnia kobieta z Krakowa. W wyniku jej działań dwie osoby zostały oszukane. Pokrzywdzeni pochodzą z miejscowości podolsztyńskiej i podkrakowskiej. Po zebraniu dowodów, kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Jej przeszłość karna sprawia, że stanie przed sądem jako recydywistka, co wiąże się z możliwością otrzymania wyroku do 12 lat pozbawienia wolności.

Pragniemy przypomnieć, że zbliża się okres świąteczny – czas, w którym wiele osób decyduje się na zakupy przez internet. Niestety, zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie, ten okres jest również czasem wzmożonej aktywności oszustów. Dlatego szczególnie teraz apelujemy o ostrożność podczas dokonywania transakcji internetowych.