Fani motoryzacji ukarani mandatami za przedświąteczny zlot przy Leroy Merlin

Z najnowszych informacji wynika, że gorączkowe świąteczne przygotowania nie omijały lokalnych miłośników czterech kółek. Nieco ponad tydzień temu, dokładnie w sobotę 23 grudnia, late-night spotkanie fanów motoryzacji na parkingu popularnej sieci sklepów budowlanych Leroy Merlin zakończyło się interwencją policji.

Podczas rutynowych działań prewencyjno-kontrolnych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zdecydowali się podjąć działania wobec uczestników zlotu. Przez całą noc przeprowadzono 56 kontroli drogowych, które ujawniły szereg wykroczeń.

Wśród stwierdzonych przez funkcjonariuszy nieprawidłowości znalazły się m.in. przekroczenie dozwolonej prędkości (3 przypadki), niewłaściwy stan techniczny pojazdów (26 przypadków), stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz brak wymaganego wyposażenia pojazdu. Zdarzył się także przypadek jazdy bez używania obowiązkowych świateł.

Większość z tych wykroczeń zakończyła się nałożeniem mandatów. Jednak to nie koniec kłopotów dla uczestników zlotu. Okazało się, że jedna osoba za kierownicą nie powinna wcale tam być – nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Z tego powodu będzie musiała się tłumaczyć przed sądem.

Podczas interwencji jeden kierowca stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia limitu punktów karnych. Dodatkowo, aż dwadzieścia dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych z powodu niezadowalającego stanu technicznego pojazdu. Na koniec wszyscy uczestnicy zlotu poddani zostali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – 151 testów, ale tutaj, ku uldze policjantów, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.