47-latek w Olsztynie usiłował zmylić policję swoją tożsamością, ale nie uda mu się uniknąć kary

Właśnie w Olsztynie funkcjonariusze policji odkrywali poszukiwanych przestępców w różnorodnych okolicznościach. Niektórzy z nich byli zatrzymywani bezpośrednio w swoim własnym domu, zaś inni zostawali „przyłapani” podczas procedury legitymowania, która była częścią interwencji policyjnej. Tym samym, policjanci reprezentujący Komendę Miejską Policji w Olsztynie zatrzymali pewnego dnia aż dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 47 lat, którzy przez nieokreślony czas ukrywali się przed prawem.

Był środa, 27 grudnia, kiedy policjanci z olsztyńskiej komendy na polecenie oficera dyżurnego udali się do jednego ze sklepów na terenie Olsztyna. Powodem interwencji była kradzież alkoholu, a jej sprawcę udało się zatrzymać na miejscu.
Mężczyzna ten, gdy został poproszony o okazanie dokumentów, podał swoje dane osobowe ustnie. Policjanci jednak poczuli, że może próbować ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Po chwili jednak zdecydował się podać prawdziwe informacje o sobie.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemie, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary łącznej o długości 4 lat i 2 miesiący oraz dodatkowo 148 dni pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości.
Za popełnione wykroczenia – kradzież oraz próbę wprowadzenia w błąd co do swojej tożsamości, 47-latek otrzymał mandaty. Mężczyzna został zatrzymany i teraz będzie musiał spędzić następne lata za kratami.

W sobotę, 23 grudnia, policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę. Tym razem był to 36-latek, który został zatrzymany w jednym z lokali na terenie gminy Gietrzwałd. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności o długości 90 dni.
Mężczyzna ten również został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi za kratami zakładu karnego.