Olsztyńska policja zatrzymuje młodego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami

W Olsztynie, policyjne służby postawiły zarzuty 24-letniemu mężczyźnie, który był podejrzany o prowadzenie działalności związanej z narkotykami. W trakcie przeprowadzonego przez funkcjonariuszy przeszukania jego domu, odkryto i zabezpieczono rośliny konopi, które nie były odmianą włóknistą, jak również urządzenia wykorzystywane do uprawy nielegalnych roślin. Co więcej, na miejscu znaleziono ponad 700 gramów suszu marihuany. Młody człowiek usłyszał oskarżenia dotyczące uprawy, posiadania i dystrybucji substancji narkotycznych. W przypadku skazania, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Olsztynie, podczas intensywnych działań operacyjnych, namierzyli 24-latka, podejrzewanego o uprawę i posiadanie zakazanych substancji w swoim mieszkaniu. W tej akcji wzięli udział także policjanci z Olsztyna specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu. W środę (03.01.2024), służby przeprowadziły nalot na jedno z mieszkań na terenie gminy Dywity, gdzie przebywała wskazana osoba oraz 23-latka. Dokładne przeszukanie pomieszczeń potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W jednym z nich odkryto słoje i worki zawierające zielonkawy susz roślinny, który według wstępnych ustaleń był marihuaną o masie przekraczającej 700 gramów. Dodatkowo, w kuchni znaleziono miejsce przygotowane do uprawy nielegalnych roślin. W trakcie działań zabezpieczono dwa krzewy konopi innych niż włókniste oraz sprzęt do produkcji narkotyków. Zgromadzone dowody zostaną poddane dalszym badaniom laboratoryjnym.

Młody mężczyzna został aresztowany i przetransportowany do aresztu policyjnego. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że podejrzany udzielał narkotyki również obecnej w mieszkaniu 23-latce, co jest uznawane za przestępstwo. Na podstawie zgromadzonych dowodów, 24-latek usłyszał zarzuty dotyczące uprawy konopi innych niż włókniste, posiadania oraz dystrybucji środków odurzających. Za popełnione przestępstwa związane z narkotykami, mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego nałożono ograniczenia w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.