66-letni kierowca Hondy spowodował wypadek na znacznym skrzyżowaniu w Olsztynie, naruszając zasady pierwszeństwa

17 stycznia (środa) przyniósł nieprzyjemne wydarzenie na drogach Olsztyna. Doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego, alei Sybiraków i Jagiellońskiej. W tym miejscu funkcjonariusze służb porządkowych musieli interweniować.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 10 rano. Miało miejsce niefortunne zderzenie dwóch samochodów: osobowej hondy i pojazdu należącego do służb porządkowych. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, nikomu nie przydarzyło się nic poważnego, a pomoc medyczna nie była potrzebna.

Choć natychmiast po zdarzeniu ruch drogowy był utrudniony przez zniszczoną hondę, po chwili udało się ją usunąć z jezdni, przywracając prawidłowy ruch.

Preliminarne ustalenia policji wskazują na to, że do wypadku doszło z powodu naruszenia zasad pierwszeństwa przez 66-letniego kierowcę hondy. Mężczyzna ten nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa”, co doprowadziło do zderzenia z mercedesem. Za swoje działania 66-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz nałożono na niego karę 10 punktów karnych – poinformowała nas starsza posterunkowa Paulina Żur, reprezentująca zespół prasowy olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.