Rekrutacyjne "Dni Kandydata" w Policji w 2024 roku – co musisz wiedzieć?

W roku 2024, podobnie jak w poprzednich latach, cykliczne wydarzenie pod nazwą „Dzień Kandydata” będzie miało miejsce każdej trzeciej soboty miesiąca. W ramach tego wydarzenia, wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji będą miały szansę uzyskać informacje na temat procesu rekrutacji. Dodatkowo, biorący udział w „Dniu Kandydata” będą mieli możliwość skorzystania z porad doświadczonych policyjnych instruktorów oraz sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnym torze sprawnościowym – niewątpliwie ważnym elemencie rekrutacji do służby w Policji.

Do obsługi tego wydarzenia, funkcjonariusze z oddziałów Sekcji Doboru oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie są dostępni dla wszystkich osób zainteresowanych służbą w Policji. Zapraszamy!

Następna edycja „Dnia Kandydata” już niebawem, dokładnie 20 stycznia 2024 roku. W ciągu tych pięciu godzin, od 9:00 do 14:00, kandydaci będą mogli zdobyć cenne informacje na temat procesu rekrutacji, skorzystać z porad profesjonalnych instruktorów i przede wszystkim, wypróbować swoje siły na torze sprawnościowym.

Wszystkie osoby, które zdecydują się dołączyć do Policji i chcą spróbować swoich umiejętności na torze sprawnościowym, powinny pojawić się najpóźniej o godzinie 9:30, ubrani w wygodne stroje sportowe. Zbiórka odbywa się na sali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, przy ul. Pstrowskiego 3.

Jednak uwaga! Kandydat, u którego zostanie stwierdzony wpływ alkoholu lub innych substancji odurzających, nie będzie dopuszczony do ćwiczeń ruchowych. Wskazane jest również posiadanie ważnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), które obejmuje datę wydarzenia, ponieważ Komenda Wojewódzka Policji nie bierze odpowiedzialności za ewentualne urazy doznane podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.