21-latek pijany, bez prawa jazdy uciekał przed policją – teraz grozi mu do 5 lat więzienia

W Olsztynku, policja zatrzymała młodego mężczyznę, który prowadził samochód marki Ford będąc pod wpływem alkoholu i pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna ten, nie zastosował się do wezwania do zatrzymania na kontrolę drogową. Wynik badania alkomatem wykazał, że 21-letni kierowca miał w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jego decyzję o prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu pogorszył fakt, że nie posiadał on prawa jazdy. Wraz z naruszeniem kodeksu karnego, mężczyźnie teraz grozi kara aż do 5 lat pozbawienia wolności.

Konkretnie, to wszystko rozegrało się wieczorem w dniu 16.01.2024. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Olsztynku, znajdując się blisko jednej ze stacji paliw w mieście, zauważyli osobowego forda. Kiedy kierujący zobaczył radiowóz policyjny, natychmiast odjechał i gwałtownie skręcił w boczną ulicę. Wówczas policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu go na drogowej kontroli. Niestety, mężczyzna nie reagował na dźwiękowe ani świetlne sygnały do zatrzymania, wręcz przeciwnie – zwiększył prędkość.

Ucieczka 21-latka trwała przez ulice Olsztynka. W pewnym momencie zdecydował się jednak na zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie ucieczki pieszo. Po kilkuset metrach policjanci zdołali go jednak złapać. Okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego miał więcej niż jeden powód do unikania kontroli drogowej – test alkomatem wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie, a co więcej nie posiadał praw jazdy.

Na miejscu interwencji funkcjonariusze sporządzili odpowiednią dokumentację, która teraz trafi do sądu. Mężczyzna odpowie za ignorowanie wezwania do zatrzymania na kontrolę drogową, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za wszystko razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.