Trzej poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości mężczyźni zatrzymani przez olsztyńską policję

Siły porządkowe na różne sposoby namierzają ludzi, którzy ukrywają się przed prawem. Niektórzy z nich zostają aresztowani w swoich domach, podczas gdy inni zostają ujawnieni podczas kontroli tożsamości związanej z interwencjami policyjnymi. Funkcjonariusze z Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie w ostatnim czasie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 54 i 31 lat, którzy od pewnego czasu usilnie próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej.

16 stycznia 2024 roku, we wtorek, stróże prawa przeprowadzili kontrolę tożsamości mężczyzny, który zasnął w publicznym miejscu na terenie jednego z lokali w Olsztynie. Okazało się, że jest to 27-letni poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna, skazany na karę pozbawienia wolności przez 4 miesiące i 15 dni, na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia do zakładu karnego.

Tego samego dnia, funkcjonariusze dokonali aresztowania 54-letniego mężczyzny w jednym z domostw na obszarze gminy Olsztynek. Sprawdziło się, że jest to kolejna osoba poszukiwana przez sąd, tym razem Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna ten został skazany na zastępczą karę 120 dni pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w przeszłości, na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia.

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, funkcjonariusze aresztowali trzeciego mężczyznę – 31-latka. Stało się to w jednym z mieszkań na terenie gminy Barczewo. Po kontroli tożsamości okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności trwającej 5 miesięcy i 42 dni za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Zarówno 27-latek, 54-latek, jak i 31-latek zostały aresztowani i czekają na przewóz do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące. Nie udało im się uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.