Policja w Olsztynie przerwała nielegalną imprezę z narkotykami

W jednym z mieszkań na terenie Olsztyna patrol policyjny odkrył i zabezpieczył substancje narkotyczne. W miejscu tym znaleziono mefedron oraz marihuanę, których łączna waga przekraczała 57 gramów. Śledztwo zakończyło się postawieniem zarzutów dwóm osobom – młodej kobiecie w wieku 20 lat i mężczyźnie mającemu 25 lat.

Informacja o potencjalnej obecności substancji odurzających spowodowała, że funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli decyzję o dokonaniu przeszukania jednego z mieszkań. Spodziewali się znaleźć tam narkotyki, co potwierdziło szczegółowe sprawdzenie lokalu.

W kuchni, w lodówce, policjanci odkryli foliowy woreczek z białym proszkiem. Kolejne czynności pozwoliły na znalezienie również suszu roślinnego o zielonym kolorze. Początkowe ustalenia wskazywały, że są to mefedron i marihuana ważące łącznie ponad 57 gramów. Podczas przeszukania zabezpieczono także pieniądze, wagę elektroniczną oraz dodatkowe woreczki foliowe, które mogły być wykorzystywane do porcjowania narkotyków. Zgromadzony materiał dowodowy zostanie przeanalizowany przez specjalistyczne laboratorium.

W związku z powyższymi dowodami, zatrzymano 20-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę. Analiza dowodów pozwoliła na ustalenie, że mężczyzna nie tylko posiadał narkotyki, ale również sprzedał je innej osobie. Dodatkowo, 25-latek podał nielegalne substancje 20-latce.

Zarzuty już zostały przedstawione mężczyźnie – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.