Uzyskano pozwolenie na użytkowanie ostatniej części inwestycji Centaurus w Olsztynie

Mieliśmy okazję obserwować zakończenie budowy wielofunkcyjnego kompleksu Centaurus, znajdującego się w Olsztynie. Firma Inopa Investment Centaurus, która stoi za tą inwestycją, otrzymała zgodę na użytkowanie końcowego etapu, czyli części mieszkalnej obiektu. W związku z tym, niebawem pierwsze osoby zamieszkają w nowych domach.

Decyzja o wydaniu Pozwolenia na Użytkowanie dla części mieszkaniowej inwestycji Centaurus, obejmującej bryły MA i MB, zapadła 14 grudnia 2023 roku. Dodatkowo, 4 stycznia 2024 roku, pozwolenie to zostało rozszerzone także na bryłę MC. To oznacza, że procesy odbiorów budynków zostały zakończone – informuje Łukasz Dudziński, dyrektor techniczny w firmie Inopa Investment Centaurus. Kontrole przeprowadzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego potwierdziły, że prace budowlane zrealizowane na terenie inwestycji są zgodne z wymaganiami wynikającymi z decyzji o pozwoleniu na budowę oraz projektu budowlanego. Istotnym jest również fakt, że specjalista od nadzoru budowlanego uwzględnił niewielką zmianę wprowadzoną przez twórcę projektu.

Prace dodatkowe dotyczące balustrad nadal są w toku, dlatego 5 lokali jest na razie wyłączonych z użytkowania. Niemniej jednak, nie wpływa to na ogólny stan inwestycji i możliwość przeprowadzenia dalszych działań związanych z pozostałymi 147 lokalami. W kwestii tych 5 mieszkań, inwestor angażuje się już w opracowanie odpowiedniego rozwiązania technicznego.

Odbiór mieszkań przez nowych właścicieli i przekazanie kluczy planowane jest na drugą połowę stycznia bieżącego roku, zgodnie z warunkami wynikającymi z indywidualnych umów deweloperskich. Następnie odbędzie się proces przenoszenia praw własności do lokali. Ze względu na liczbę nabywców, te czynności będą realizowane stopniowo przez kilka najbliższych tygodni.

Centaurus to inwestycja o charakterze wielofunkcyjnym, obejmującym przestrzeń biurową, hotelową, mieszkaniową oraz usługową. Została zbudowana przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie.