16-latek z Olsztyna zatrzymany za posiadanie ponad 110 gramów narkotyku

Niedawno w Olsztynie miało miejsce zdarzenie, które przyciągnęło uwagę lokalnej policji. Dokładnie chodzi o to, że funkcjonariusze zabezpieczyli u pewnego nieletniego młodzieńca aż 110 gramów mefedronu. Z racji tego, że delikwent jest osobą poniżej 18. roku życia, sprawę przekazano do rozpatrzenia Sądowi Rodzinnemu i Nieletnich, który będzie decydował o jego przyszłości.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 23.01.2023 roku na jednej z ulic Olsztyna. Policjanci prowadzący działania wywiadowcze zdecydowali się poprosić o dokumenty dwóch młodych ludzi, co było efektem interwencji policyjnej na tejże ulicy. Co ciekawe, jeden z młodzieńców okazał się być niepełnoletni i pod wpływem alkoholu. W trakcie przeszukania nastolatka, funkcjonariusze natknęli się na torebkę, w której była zawartość białego proszku – słoik pełen substancji podejrzewanej o bycie narkotykiem.

Z pierwotnych ustaleń wynikało, że w saszetce znajdowało się przynajmniej 110 gramów mefedronu. Zabezpieczony materiał trafi teraz do dalszej analizy w laboratorium. Po zebraniu wszystkich dowodów i dokumentacji, policja przekaże sprawę do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który wyznaczy odpowiednie konsekwencje dla młodego naruszyciela prawa.