Pobicie mężczyzny na dworcu w Olsztynie: podejrzani o agresję to 23- i 25-latek

Policja w Olsztynie podjęła działania służące wyjaśnieniu okoliczności incydentu, który miał miejsce na miejscowym dworcu. Zdarzenie to polegało na pobiciu 52-letniego mężczyzny przez dwóch nieznanych sprawców. Wkrótce po zdarzeniu, dzięki natychmiastowej reakcji policyjnych wywiadowców, udało się zatrzymać uczestników incydentu. Osoby te, w wieku 23 i 25 lat, już usłyszały zarzuty i teraz będą musiały tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Do pobicia doszło w ubiegłym tygodniu – środa, 24 stycznia, to dzień, kiedy dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące napaści na terenie dworca. Patrol policji został natychmiast skierowany na miejsce zdarzenia, aby zbadać sytuację i ustalić szczegóły tego zajścia.

Ze zgromadzonych informacji wynikało, że dwaj mężczyźni podeszli do ofiary prosząc najpierw o papieros, a potem o pieniądze na alkohol. Gdy pokrzywdzony odmówił, doszło do krótkiej, ale burzliwej wymiany zdań. Po tym incydencie, mężczyźni rozeszli się w różne strony.

Jednakże, nie było to koniec ich spotkań tego wieczoru. Doszło do ponownego kontaktu pomiędzy nimi, który szybko przerodził się w agresję. Podczas tej kłótni, dwaj młodsi mężczyźni zaatakowali 52-latka. Po zdarzeniu sprawcy uciekli z miejsca zajścia.

W wyniku pobicia, pokrzywdzony został przewieziony do szpitala na obserwację i badania. Tymczasem, wywiadowcy z miejscowej policji szybko zatrzymali podejrzanych o udział w incydencie – 23 i 25-latka. Mężczyźni ci trafili do policyjnej celi aresztu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Obaj przyznali się do winy za te czyny, które są zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Wobec nich zastosowano środki zapobiegawcze, takie jak policyjny nadzór oraz zakaz kontaktowania się z ofiarą napaści.