Trzej mężczyźni stawią się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa popełnione w przeszłości

Na terenie Olsztyna i Barczewa, trzej mężczyźni musieli zmierzyć się ze swoją niechlubną przeszłością. Funkcjonariusze z olsztyńskiego komisariatu, podczas rutynowej służby, często mają do czynienia z osobami poszukiwanymi przez sprawiedliwość. Tak było również tym razem – 20-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym z olsztyńskich mieszkań. Czasem jednak zdarza się, że osoby mające na sumieniu przestępstwa, same zgłaszają się w wyznaczonym miejscu, chcąc uregulować swoje zaległości. Przykładowo, 28-latek i 50-latek dobrowolnie zgłosili się na Komendę Miejską Policji.

We wtorek, 30 stycznia, mundurowi odnaleźli młodego mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. 20-latek został aresztowany za wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności wynoszącej 150 dni za przestępstwo popełnione wcześniej. Teraz będzie musiał spędzić kilka kolejnych miesięcy w zakładzie karnym.

Tego samego dnia, 28-letni mężczyzna samodzielnie stawił się w Komisariacie Policji w Barczewie. Po przeanalizowaniu policyjnych baz danych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 30 dni aresztu lub zapłacenia grzywny za przestępstwo z przeszłości. Mężczyzna zdecydował się na regulowanie swoich zaległości i po uiszczeniu wymaganej opłaty, został zwolniony.

Podobnie postąpił 50-letni mężczyzna, który również zgłosił się na własne życzenie do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po przeprowadzonym sprawdzeniu, potwierdzono, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna musiał odbyć karę 61 dni pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione wcześniej. Został on aresztowany i podobnie jak 20-latek, spędzi najbliższy czas w zakładzie karnym.