Awionetka uległa katastrofie niedaleko Olsztyna: Śledczy analizują przyczyny zdarzenia

Specjaliści próbują ustalić czynniki, które doprowadziły do tragicznego zdarzenia lotniczego, które miało miejsce w pobliżu Olsztyna, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 16. W wyniku tej katastrofy, jedna osoba straciła życie, a druga została przetransportowana do szpitala.

W trakcie środy (14.02.2024) po godzinach popołudniowych, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, informujące o katastrofie lotniczej. Zdarzenie miało miejsce na otwartym terenie, blisko drogi serwisowej DK16 między miejscowościami Kaplityny a Łęgajny, gdzie doszło do katastrofy małego samolotu. Ze wstępnych relacji świadków wynikało, że awionetka niespodziewanie runęła na ziemię. W momencie katastrofy na pokładzie znajdowały się dwie osoby, którym udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia działały służby ratownicze.

Niestety, pomimo szybkiej interwencji medycznej, jedna osoba nie przeżyła katastrofy. Druga osoba została natychmiast przewieziona do szpitala. Na miejscu pracy prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, wszystko pod nadzorem prokuratora. Komisja zajmująca się badaniem wypadków lotniczych została poinformowana o zdarzeniu. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.