Decydujące momenty w walce o tytuł mistrza I ligi futsalu kobiet

Pozostały już tylko dwa mecze do zakończenia sezonu w I lidze futsalu dla kobiet. Dla drużyny z Olsztyna najistotniejsze decyzje już zapadły. Pierwsze miejsce w lidze zdobyła drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn, natomiast drugie miejsce przypadło zawodniczkom z olsztyńskiego Stomilu.

W poprzednim tygodniu, piłkarki Stomilu Olsztyn brały udział w dwóch meczach. W czwartek odniosły zwycięstwo na własnym boisku wynikiem 10:5 przeciwko Włókniarzowi Białystok. Następnie, pod wodzą trenera Marka Maleszewskiego, pokonały 10:1 drużynę Ekosport Białystok pod koniec tygodnia.

Drużyna Ekosport także miała okazję rywalizować w Olsztynie dzień wcześniej, jednak ich przeciwnikiem był AZS UWM High Heels. Zespół, który plasuje się na ostatnim miejscu I ligi, musiał uznać wyższość przeciwników i przegrał 1:7. – Powinnyśmy strzelić więcej goli – przyznaje Aleksandra Kojadyńska, trenerka i zawodniczka Stomilu Olsztyn. – Nie można jednak odmówić drużynie Ekosport walki do końca. Mimo że nie mają najlepszego sezonu, to jednak nie poddają się i walczyły do ostatniej piłki. Ten mecz traktowałyśmy jako okazję do przetestowania różnych rozwiązań taktycznych przed Akademickimi Mistrzostwami Polski.

Kolejny, a zarazem ostatni mecz ligowy AZS UWM High Heels Olsztyn zaplanowany jest na początku marca. „Szpilki” będą rywalizować na wyjeździe z Fortami Piątnica. Już w najbliższy weekend (23-25.02), studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą miały okazję powalczyć o medale w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. W fazie grupowej olsztyńskie zawodniczki rywalizować będą z gospodyniami turnieju z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniką Wrocławską oraz Akademią Tarnowską. – Jeśli dobrze rozegramy mecze grupowe i nabierzemy tempa, mam nadzieję, że wrócimy z medalem – mówi pełna optymizmu Kojadyńska.