Nocna kontrola policyjna podczas nieoficjalnego zlotu miłośników motoryzacji

W nocy z 17 na 18 lutego 2024 roku, w ramach działań prewencyjno-kontrolnych, oddział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzał interwencję. Zostały do tego zaangażowane siły policyjne z WRD KWP Olsztyn oraz WRD KPP Ostróda. Celem tych działań było zwrócenie uwagi na grupę entuzjastów motoryzacji, którzy zorganizowali nieformalny zlot na parkingu jednego ze sklepów w Olsztynie.

Policja prowadziła szczegółowe kontrole kierowców i ich pojazdów. Sprawdzano trzeźwość kierujących oraz stan techniczny i wymagane wyposażenie samochodów. Niestety, procedura wykazała wiele nieprawidłowości. W trakcie nocnej akcji, funkcjonariusze przeprowadzili ponad sto kontroli drogowych. W wyniku tych działań, wyszły na jaw różne wykroczenia. Przekroczenie dozwolonej prędkości stwierdzono w 33 przypadkach, zły stan techniczny pojazdów odnotowano w 10 przypadkach. Dodatkowo policja ujawniła kilka incydentów braku wymaganego wyposażenia pojazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz ignorowanie znaków drogowych i sygnalizatora S-1. W jednym przypadku zanotowano brak wymaganych świateł. Większość kierowców, którzy naruszyli przepisy, została ukarana mandatami.

Podczas tej interwencji policjanci odebrali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdu. W trakcie działań kontrolnych sprawdzono także 102 kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zakresie nie wykryto żadnych nieprawidłowości.