Szalone pościgi z udziałem drogówki – zatrzymano pijanych mężczyzn, którzy próbowali uciekać pieszo

Jednostka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, podczas działań na obszarze gminy Przytyk, zdołała zatrzymać dwóch mężczyzn. Byli oni pasażerami pojazdu marki Toyota i po zatrzymaniu samochodu, usiłowali uniknąć aresztowania poprzez ucieczkę pieszą. Funkcjonariusze skutecznie uniemożliwili im dalszą ucieczkę. Prowadzący pojazd został oskarżony o niezastosowanie się do polecenia zatrzymania oraz prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Przez ostatnie dni, policjanci z radomskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili operację „Trzeźwość” na terenie powiatu radomskiego. Podczas kontroli stanu trzeźwości kierowców w gminie Przytyk, postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu marki Toyota. Kierujący jednak nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i rozpoczął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Samochód wpadł na pole, skąd wyskoczyło trzech mężczyzn próbujących uciec pieszo. Dwóch z nich zostało jednak szybko złapanych przez policję.

Zatrzymani, w wieku 25 oraz 26 lat, byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy z mężczyzn miał prawie 1,7 promila alkoholu we krwi, a drugi – 0,4 promila. Na miejscu interwencji działał technik kryminalistyki, który na miejscu dokonał zabezpieczenia wszelkich śladów w pojeździe. Policjanci odkryli także w samochodzie woreczek z nieznaną białą substancją, która została przesłana do laboratorium na analizę. Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Dodatkowo, dzień później zatrzymano 35-latka, który opuścił miejsce zdarzenia.

Po wytrzeźwieniu, 25-latek usłyszał zarzuty. Zostanie oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności i o ignorowanie polecenia zatrzymania policyjnej kontroli drogowej – za to ostatnie przestępstwo może otrzymać karę do pięciu lat pozbawienia wolności.