Za kierownicą ciężarówki z promilem. Nietrzeźwy kierowca zasypał się na poboczu

Podczas niebezpiecznej jazdy po drodze krajowej nr 15, nietrzeźwy kierowca ciężarówki wykonywał manewry przypominające ruch węża, ignorował konieczność używania świateł oraz narażał na szkodę infrastrukturę drogową, uderzając w barierki ochronne. Wykazano u niego blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Pozałamańcza przygoda zakończyła się na rondzie w Rożentalu, gdzie mężczyzna utknął na poboczu. Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło dzięki czujności i reakcji przechodnia.

Kiedy świadek zauważył niecodzienną sytuację na drodze, niezwłocznie powiadomił policję. Dzięki jego informacjom, funkcjonariusze mogli szybko interweniować. Jak podaje Komenda Policji w Iławie, zgłoszenie wpłynęło w czwartek (22.02.2024 r.) parę minut po godzinie 17:00.

Na miejscu, policjanci potwierdzili prawdziwość ustaleń zgłaszającego. Kierowca ciężarówki, po otwarciu okna, przyznał się do problemów z nogami, które uniemożliwiły mu samodzielne opuszczenie pojazdu. Wówczas funkcjonariusze wyczuli intensywny zapach alkoholu. Pomocne okazały się też usługi medyczne – 54-letni kierowca został przekazany na ręce personelu karetki pogotowia.

Podczas dalszych czynności ustalono, że trudności z poruszaniem były spowodowane przez wcześniejsze spożycie alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem – blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z powodu naruszenia prawa, mężczyzna stracił prawo jazdy i został aresztowany.