Interwencja straży miejskiej w Olsztynie związana z lisem, który zasiedlił teren firmy przy alei Piłsudskiego

Straż miejska w Olsztynie została wezwana do interwencji na al. Piłsudskiego. Przyczyną była obecność lisa, który postanowił uczynić siedzibę jednego z lokalnych przedsiębiorstw swoim miejscem pobytu.

Ten nieoczekiwany gość został złapany na terenie firmy przez funkcjonariuszy olsztyńskiej straży miejskiej 7 marca. Następnie lisek został przeniesiony do lasu, czyli jego naturalnego środowiska. Po opuszczeniu klatki, zwierzę natychmiast odleciało w kierunku krzaków. Mimo to, po pewnym czasie, zdecydowało się zatrzymać i obserwować swoich wybawców.

Lisy często zbliżają się do budynków mieszkalnych. Kilka miesięcy wcześniej raportowaliśmy o innym lisie, który „przeniósł się” do budynku przy ulicy Grunwaldzkiej.

Jednym z licznych obowiązków straży miejskiej jest złapanie dzikich zwierząt i przetransportowanie ich do ich naturalnych siedlisk. Dzień wcześniej, 6 marca, strażnicy miejscy interweniowali w sprawie jeża, który utknął w piwnicznym okienku na Starym Mieście w Olsztynie. Dzięki ich wysiłkom, jeż powrócił do wolności.