Komunalna nieruchomość w Olsztynie znalazła nabywcę

Wreszcie zakończył się proces sprzedaży miejskiej działki znajdującej się przy ulicy Zientary-Malewskiej w Olsztynie, nieopodal ronda Bema. Po kilku nieudanych próbach, teren o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych znalazł swojego nowego właściciela. Cena, za którą nabywca nabył tę nieruchomość, przekroczyła kwotę pół miliona złotych.

Przypomnijmy, że już na początku tego roku urząd miejski w Olsztynie zapowiadał zamiar sprzedaży tej działki o metrażu 622 m2. Znajdujący się blisko centrum teren otoczony jest zabudową mieszkalną oraz punktami usługowymi takimi jak gabinet masażu, studio fotograficzne oraz cukiernia. Na działce działa również niezagospodarowany parking.

Pierwsza próba sprzedaży na aukcji miała miejsce wiosną tego roku, jednak pomimo ceny wywoławczej ustalonej na 500 tys. złotych, nie udało się znaleźć chętnego do zakupu. Następne licytacja została zaplanowana na 23 lutego z obniżoną ceną wywoławczą wynoszącą 490 tys. złotych.

Tym razem przetarg zakończył się sukcesem i nieruchomość została sprzedana za kwotę 525 tys. złotych. W opisie oferty miejskiego ratusza podkreślono, że sprzedawany teren jest przeznaczony pod budowę bloku mieszkalnego z lokalami usługowymi. Dodatkowo na działce można urządzić parking czy biura.

W ostatnim czasie miały miejsce również inne aukcje dotyczące sprzedaży dużych działek w Olsztynie. Niestety, zarówno nieruchomość przy ulicy Czarnieckiego wyceniona na 720 tys. złotych, jak i działka przy ulicy Lubelskiej o wartości ponad 2 milionów złotych, nie znalazły swoich nabywców.